טיפ מס'  2- מה כולל ייצוג ברכישת דירה

כשאני מייצג במכירה או ברכישה של דירת מגורים יש מספר שלבים בהם אני מעורב ודואג לאינטרסים של לקוחותיי. השלבים הם:  

  1. בדיקות מקדמיות- הכוללות את בדיקת הבעלות ורישום הזכויות בטאבו/ ברשות מקרקעי ישראל / חברה משכנת בהתאם, בדיקת זהות המוכר, בדיקת מהות הזכות  בעלות, חכירה, חכירה לדורות, זכות להירשם כבעלים, זכות להירשם כחוכר, זכות להירשם כחוכר לדורות, בדיקה שהזכויות נקיות מכל שעבוד או עיקול, בדיקות תכנוניות הכוללות בדיקת תיק הבית המשותף ואת תיק הבניין. בנוסף אבצע  בדיקות מס – ואבדוק מבעוד מועד מה שיעור המס שתדרשו לשלם ואם אתם מוכרים אז גם אוודא האם תחויבו בהיטל השבחה. בשלב זה אבקש אתכם, ככל ואתם הקונים לבצע בדיקות למימון העסקה ולקבל אישור עקרוני למשכנתא.
  2. משסיימתי את הבדיקות המקדמיות יגובש נוסח הסכם מכר מול עורך הדין של הצד השני בעסקה וכן עריכת כל המסמכים הנלווים לעסקה ודרושים על מנת לממשה וכן למקרה שחו"ח תתבטל. כאן, אתן את האינפוט שלי לנוסח, לפעמים מילה אחת יכולה לחסוך הרבה כאב ראש בהמשך.
  3. לאחר שהטיוטה גובשה ניפגש לחתימת ההסכם. עבודתי לא תמה בשלב זה וישנן פעולות המבוצעות על ידי לאחר החתימה והן :
  4. רישום הערת אזהרה, דיווח למיסוי מקרקעין, בדיקת מסמכי המשכנתא של הקונה, חשבון נאמנות ורישום הזכויות על שם הקונה. 

חשוב שתכירו את שלבי העסקה, הבנת השלבים והידיעה כי עורך דינכם מעמיק ושוקד על כל אחד מן השלבים תקנה לכם את הבטחון והשקט. 

מאמרים נוספים

עסקאות רכישה מקבלנים

…בדיקת הסכמי מכר של קבלנים וביצוע התאמות, בדיקת זכויות קבלנים, בדיקת בטוחות וערבויות, בדיקת תהליך תשלום מדורג לפי אבני דרך, עיגון בדיקת בדק בית ותיקון ליקויים, ליווי וניהול משא ומתן וייצוג אינטרסים של הרוכש מול הקבלן.

משרד לרנר ושות' מנהל עבורכם את עסקת הרכישה מהקבלן, ומבטיח את האינטרסים והזכויות המשפטיות שלכם מהפגישה הראשונה ועד האכלוס.

מיסוי נדל"ן

…ייעוץ וליווי מהלכים של תכנון מס בעסקאות מקרקעין, תכנון עסקה מבחינה מיסויית, אישורי רגולטור מראש (Pre-ruling), ייצוג בדיוני שומות והשגות, טיפול בחיובי מס מול הרשויות וגיבוש תכנוני מס למזעור גובה המס למינימום עד כדי פטור ממס.

משרד לרנר ושות' בונה לכם תכנית מס מפורטת, שלוקחת בחשבון את כל האפשרויות החוקיות העומדות בפניכם כדי שתשלמו מינימום מס ותיהנו ממקסימום רווח.

עסקאות קומבינציה

…משרד לרנר ושות' בונה לכם עסקת קומבינציה חכמה, שמייצרת עבורכם את התמורה המקסימלית על הקרקע שלכם וסוגרת עבורכם את כל הפינות המשפטיות.

התחדשות עירונית

…ליווי משפטי צמוד מול היזם והרשויות, גיבוש ועריכת הסכמים בין הדיירים ליזם, ניהול מימון הפרויקט לפי אבני דרך והתקדמות הפרויקט, בדיקת בטוחות מצד היזם, פיקוח ביצוע ולוחות זמנים, מיסוי מקרקעין וייצוג דיירים מול היזם ומול דיירים חדשים עתידיים.

משרד לרנר ושות' בונה לכם עסקת התחדשות עירונית נהדרת, שמבטיחה לכם את המקסימום המגיע לכם ושומרת על זכויותיכם המשפטיות מול כל הגורמים המעורבים.

צרו אתנו קשר

עסקאות מקרקעין – רכישה ומכירה

…ליווי משא ומתן, גיבוש ועריכת הסכמים, בדיקת זכויות, עיקולים ושעבודים בנכס, ליווי בקשות אשראי ומשכנתא, בדיקות מיסוי וליווי משפטי שוטף בכל שלבי העסקה.

משרד לרנר ושות' בונה לכם עסקה כדאית ובטוחה, ללא מלכודות, ללא הפתעות וללא דאגות.

דילוג לתוכן